Skip to main content

Fotbalová akademie Jakuba Dovalila 2017

V červenci 2017 proběhl čtvrtý ročník Fotbalové akademie Jakuba Dovalila pod patronátem FK Motorlet Praha. Tento fotbalový kemp je již tradiční a účastní se ho děti z celé republiky. Letos opět proběhl ve dvou turnusech (I. turnus 1. – 6. července, II. turnus 7. – 12. července 2017) a hostil 81 fotbalistů narozených v letech 2001 – 2008. Celý program probíhal v překrásné přírodě Sportcentra Monínec (www.moninec.cz).

Ttréninkové jednotky se konaly na kvalitním hřišti při TJ Sokol Sedlec – Prčice pod vedením kvalitních mládežnických trenérů (Jakub Dovalil – FK Teplice, UEFA Profi licence; Jaroslav Machač – FK Motorlet, UEFA Profi licence; Vladimír Kubert – FK Motorlet, UEFA A licence; Daniel Huňa – 1. FK Příbram, UEFA A licence; Ladislav Jamrich – FK Teplice, UEFA A mládež licence; Jiří Strnad – FK Motorlet, UEFA B licence + Coerver Coaching; Jan Kokštejn – ABC Braník, UEFA B licence + Coerver Coaching; Filip Fuchsa – FK Motorlet, UEFA C licence). Hostem z profesionálního fotbalu byl tentokrát Jan Rajnoch, bývalý hráč Sparty, Bohemians, Mladé Boleslavi a reprezentace ČR.

Kromě kvalitního tréninkového procesu měli hráči v programu fotbalové besídky, soutěže, projekce, pravidelnou výuku anglického jazyka. Dále jsme navštívili Naučnou stezku s bizony, lanové centrum, zahráli si discgolf. Pro regeneraci jsme měli možnost využívat dva bezény, saunu, vířivku. Na hotelu Monínec jsme měli naprostý klid a servis, užili jsme si krásné fotbalové prázdniny.

Tréninky byly zaměřeny na individuální rozvoj hráčů, na jejich technické dovednosti a pohybové schopnosti. Hráči byli rozděleny dle věku a klubové příslušnosti do skupin po osmi až deseti, aby mohly tréninky probíhat skupinově s individuálním přístupem.

Všichni hráči byli na začátku kempu obdarováni tréninkovým kompletem se svým jménem, fotbalovým míčem a na závěrečném ukončení obdržel každý hráč hodnotné ceny jako stolní fotbaly, dresy ligových týmů a české reprezentace, fotbalové oblečení, chrániče, podepsané kartičky reprezentantů a další fotbalové dárky.

Takový fotbalový servis jsme si mohli pro kluky dovolit také díky naším partnerům, kterým nejen touto cestou jménem všech členů Fotbalové akademie Jakuba Dovalila děkuji.

Jaroslav Machač
Hlavní organizátor FAJD