Skip to main content

Na přelomu června a července roku 2016 jsme prožili krásný další ročník, tentokrát již třetí v pořadí, Fotbalové akademie Jakuba Dovalila. Ten se pro svoji profesní činnost v arabském světě (reprezentae SAE U20) nemohl zúčastnit, přesto vše klaplo skvěle jako každý rok.

I ve třetím ročníku FAJD se vše povedlo na jedničku. Kromě prvního dne prvního turnusu jsme měli na počasí kliku jak od blázince. Po celou dobu nás provázelo sluníčko s modrou oblohou v překrásném areálu Sportcentra Monínec a hřiště v Sedlci. Přihlášených kluků, a letos prvně jedné dívky, bylo více jak osmdesát. O všechny se staral náš rozšířený tým: Vladimír Kubert, Karel Ledvinka, Karel Lasík, Filip Fuchsa, Jaroslav Machač (všichni Motorlet Praha), Daniel Huňa (1. FK Příbram) a Ladislav Jamrich (FK Teplice). Martin Hyský a Petr Janoušek si plnili povinnosti na EURO 2016 ve Francii, Jakub Dovalil pro změnu ve Spojených arabských emirátech.
I díky fotbalovému Euru se jednalo opravdu o týdny plné fotbalu. Kluci se točili v tréninků u všech trenérů. Opět jsme se věnovali převážně individuálnímu rozvoji hráče, jeho techniky a taktiky v daných herních situacích. K tomu jsme se více věnovali i principům rozvoje silových a rychlostních schopností, aby hráči věděli, jak se mimo trénink mohou zdokonalovat sami. Když k tomu přečteme překrásné a luxusní prostředí Sportcentra Monínec, prožili jsme další úžasné týdny v partě plné skvělých kluků, které baví fotbal více než cokoliv jiného.
Strava, ubytování, výuka anglického jazyka či koupání ve vnitřním i venkovním bazénu, vířivka a další doprovodné programy jako jízda lanovkou, návštěve lanového centra, to vše opět bylo perfektní. A když k tomu přičeteme, že nás navštívili fotbalové hvězdy Tomáš Ujfaluši, Radek Šírl, Jan Rezek a Aleš Hruška, můžeme jen krásně vzpomínat a napjatě se těšit na další ročník FAJD 2017. Tentokrát opět s Jakubem Dovalilem a Martinem Hyským.

Hezký den všem.
Jaroslav Machač (hlavní organizátor FAJD)